Domácí

Lidé v Pardubicích volají na tísňovou linku. Vadí jim kočky v ulicích

V Pardubicích v poslední době narostl počet telefonátů kvůli kočkám na ulici. Na tísňovou linku by přitom obyvatelé města měli volat pouze v případě, kdy je zvíře poraněné.

Každý den na dispečink městské policie zavolá někdo, kdo tvrdí, že na ulici volně pobíhá kočka. V úterý to dokonce byly tři případy. Kvůli jednommu sobodnému kocourovi se na tísňové lince 156 sešly dokonce čtyři telefonáty očitých svědků.

Jak strážníci na místě zjistili, zvíře se potulovalo městskou částí Karlovina a jednoznačně bylo ve formě. Pracovníci Operačního střediska jsou zvyklí, že lidé volají téměř denně kvůli volně pobíhajícím psům. Majitelé mají povinnost je mít na vodítku, jinak riskují pokutu. To ale úplně zmizelo. V době karantén a home office se strážníci domnívají, že se chovatelé o psy více starají.

Související obsah

Že by ale někdo volal kvůli zatoulaným kočkám, to městská policie ještě nikdy v takové míře nezaznamenala a nedokáže si pohnutky volajících ani vysvětlit. Pokud není kočka zraněná či nemocná, je ve volné přírodě soběstačná a dřív nebo později si najde cestu domů sama.

Nehledě na to, že kočka se dá oproti psovi velmi obtížně chytit. Takoví volající zbytečně zatěžují tísňové linky a s přicházející zimou se už začali množit i zbytečné telefonáty s obavami, že labuť stojící v chladu na břehu nutně potřebuje lidskou pomoc.

ts, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz