Domácí

Senát se rouškovným nezabýval, na schůzi jednal o odpadech

Senát se rouškovným nezabýval, na schůzi jednal o odpadech
Zdroj: TV Nova

Ve čtvrtek pokračovalo jednání Senátu v novém složení. Od 9 hodin se na druhé schůzi zabýval řadou témat. Mezi nimi mělo být i rouškovné, z programu ale nakonec vypadlo. Zabývat by se jim senátoři mohli na pátečním zasedání.

Jedním z plánovaných bodů jednání byla i ochrana zvířat. "Zákon o ochraně zvířat je velmi diskutabilní. Proto napříč senátorským klubem ODS a TOP 09 nepanuje jednohlasná dohoda," uvedl předseda klubu Zdeněk Nytra.

"Dle mého názoru by bylo mnohem účinnější, pokud bychom nastavili přísná pravidla a následně kontrolovali jejich dodržování. Řešit problémy celoplošným zákazem opravdu nikam nevede," dodal. V rámci zákona o ochraně zvířat se dabatuje o zákazu klecového chovu slepic od roku 2027 a zvýšení pokut za týrání zvířat.

Související obsah

Ostře sledovaným tématem je především tzv. rouškovné, neboli jednorázový příspěvek pro důchodce ve výši 5000 korun jako kompenzace za komplikace spojené s epidemií koronaviru. Přestože ho měli ve čtvrtek senátoři projednat, nakonec toto téma z programu vypadlo.

Senátorský klub ODS a TOP 09 se nechal slyšet, že rouškovné nepodpoří. "Vládní návrh jednorázového příspěvku považuji pouze za populistické předvolební gesto," prohlásil Nytra.

Na čtvrteční schůzi senátoři projednávali například zákon o odpadech, jehož cílem má být ochrana životního prostředí. Návrh zákona Senátem prošel, 63 z 65 přítomných senátorů hlasovalo pro.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz