Domácí

Velký převoz 10 pacientů s covidem. Sanitku doprovodili policisté i hasiči

Ve čtvrtek před polednem pražští záchranáři vyrazili pro deset pacientů pozitivních na covid-19 do benešovské nemocnice. Odtamtud je převezli do pražského Motola. Důvodem je především nedostatek personálu. Hladký průběh převozu zajišťovala policie ve spolupráci s hasiči.

V 10:45 hodin pražští záchranáři vyrazili se speciálním modelem sanitky Atego směr Benešov. V tamní nemocnici po příjezdu vyzvedli hned deset pacientů pozitivních na covid-19, čímž došlo k uvolnění části kapacit v Benešově. 

Všech deset pacientů má středně těžký průběh onemocnění a žádný není připojený na umělou plicní ventilaci. Pomocnou ruku benešovské nemocnici podal pražský Motol, který dostatek volných kapacit. Krátce před 14. hodinou konvoj dorazil do Prahy, cesta proběhla bez problémů.

Záchranáře s pacienty doprovázely dvě jednotky policistů a také hasiči. "Děkujeme všem, kteří nám pomohou a ohleduplně nechají kolonu projet," vzkázali lidem záchranáři. "Cesty se účastní také naši krizoví manažeři a lékařská posádka," doplnili.

Související obsah

Na twitteru se pochlubili i novým speciálem pojmenovaným Fénix, pro který to byl první výjezd. "Prodloužená, 10 metrů dlouhá, verze vozu Atego, která slouží jako evakuační vozidlo a pro zásahy u požárů. Dokážeme v něm poskytovat kyslíkovou terapii většímu počtu osob a transportovat až 12 pacientů na nosítkách," informovali.

Jak upřesnil ředitel nemocnice v Benešově Roman Mrva, nejde ani tak o nedostatek lůžek či technických kapacit, ale personálu. Zařízení už dříve řešilo problém s chybějícími zdravotníci - především zdravotními sestrami.


Vnitřek speciálního vozu Atego:

Konvoj sanitek doprovází policie:

"Rád bych v této situaci ujistil všechny, že nemocnice je na covid-19 dobře připravena. Nikdo se nemusí bát, že by ho tato nemocnice nepřijala, když bude potřebovat. Naopak se domnívám, že díky naší robustnosti a velké lůžkové kapacitě budeme sloužit i jako záloha pro některé další," prohlásil ředitel Motola Miloslav Ludvík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz