Zahraničí

Ubrečenej nácku, napsal slovenský poslanec kolegovi. Začala strkanice

Ubrečenej nácku, napsal slovenský poslanec kolegovi. Začala strkanice
Zdroj: tvnoviny.sk

Ve slovenském parlamentu to opět vřelo. Poslanec za koaliční SaS (Sloboda a solidarita) Miroslav Žiak během vystoupení Milana Mazureka z ĽSNS napsal na papír "Ubrečený nácek" a stoupnul si s ním před něj. Následoval konflikt.

Milan Mazurek stál za řečnickým pultíkem a právě kritizoval své názorové oponenty. Měl použít výraz koaliční fašisti. Poslanec Miroslav Žiak z kolaiční SaS si to nenechla líbit a na papír napsal nápis "Ubrečený nácek". S ním se postavil před Mazurka.

Mazurek se mu papír snažil vytrhnout, to se mu nepovedlo. Po chvilce mu tedy gestem ruky naznačil, aby šel k němu. Pak ale od pultíku odešel a do Žiaka strčil. To už šel Mazurkovi na pomoc i jeho stranický kolega Miroslav Suja, který Žiakovi papír vytrhl z ruky. Incident zakončily výhrůžkami kotlebovců. Miroslav Žiak teď zvažuje, že požádá policii o ochranu. Informaci přinesly slovenské televize TA3 a Markíza.

Na video z incidentu ve slovenském parlamentu se podívejte níže: 

Miroslav Žiak celou věc okomentoval na svém facebooku: 

Dnes som si dovolil napsa na papier pri vystpen poslanca Mazureka npisom UREVAN NCEK Poas toho ako rozprval,...

Zveejnil(a) Miroslav iak dne tvrtek 12. listopadu 2020

Poslanci Mazurekovi tak zřejmě nechutná vlastní medicína, kterou použil v parlamentu během října. Během přímluvy premiéra Igora Matoviče se Mazurek postavil před řečnický pult a před předsedou vlády držel papír s nápisem "psychopat".

Související obsah

Není to navíc poprvé, kdy z úst jiných poslanců zazněly obvinění, že měli "Kotlebovci" někomu vyhrožovat. V únoru tohoto roku poslanci kolem Miroslava Beblavého zablokovali řečnický pult. Předseda ĽSNS Marián Kotleba tehdy prohlásil, že pokud se vypnou kamery, zametou s nimi za tři minuty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz