Videoreportáž

Policisté dopadli podezřelé, kteří měli ohlásit bombu v obchodním centru

Kriminalistům stačilo pouhých pár hodin na to, aby dopadli muže a ženu, kteří v tomto týdnu anonymně nahlásili, že je ve velkém nákupním centru v Českých Budějovicích bomba. Záchranáři evakuovali 300 zaměstnanců. Místo pak musely zajistit více než dvě desítky policistů, hasičů a záchranářů. Objekt prohledal pyrotechnik, bombu naštěstí nenašel. Policisté pak velmi brzy našli mobil, ze kterého podezřelí volali. Za šíření poplašné zprávy v době nouzového stavu jim hrozí až osm let za mřížemi.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Videoreportáž

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz