Počasí

Týdenní předpověď: Studená fronta přinese prudké ochlazení

Slunce se tento týden prakticky nedočkáme, předpovídají meteorologové. Na Česko udeří studená fronta a k podzimním plískanicím a hustým mlhám se navíc i citelně ochladí. Noční teploty budou blížit nule a zejména na konci týdne přijdou i mrazy. Během víkendu odborníci očekávají také sníh.

Pondělí bude typicky podzimní. Bude zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. Zejména na Moravě hrozí mlhy. Noční teploty se budou pohybovat mezi 7 a 3 °C, na jihu Čech mohou spadnout až na 1 °C. Během dne teploty nepřesáhnou 12 °C, v 1000 m na horách mohou klesnout až na 4 °C. Vát bude mírný jihovýchodní až jižní vítr, který na hřebenech hor a výběžcích místy zesílí. V Jeseníkách mohou mít nárazy větru rychlost až 25 m/s.

Předpověď počasí na pondělí 16. listopadu:

Deštivé bude také úterý. Oblačnosti bude navíc během dne přibývat. Noční teploty se budou pohybovat mezi 6 a 2 °C, denní mezi 7 a 11 °C. Vítr bude vát pouze mírný, o rychlosti 2 až 6 m/s a večer bude postupně slábnout.

Se slabým deštěm odborníci počítají také v průběhu středy. Během dne by se však mělo vyjasnit, s výjimkou Moravy, kde bude i večer přetrvávat nízká oblačnost. Zatímco denní teploty mohou vyšplhat až na 13 °C, ty noční spadnou až na jeden stupeň nad nulou.

Předpověď počasí na středu 18. listopadu:

Související obsah

"Přes naše území přejde od západu studená fronta. V úterý začne od západu postupovat teplá fronta. Ve čtvrtek postoupí od západu do střední Evropy další studená fronta. Za ní k nám bude proudit od severozápadu studený vzduch a počasí u nás budou ovlivňovat jednotlivé frontální systémy, postupující od severozápadu," předpovídají odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Čtvrtek bude zpočátku projasněný, mlhy se objeví jen místy. Během odpoledne a večera ale bude mraků přibývat a znovu se místy objeví déšť nebo přeháňky. Noční teploty znovu klesnou, tentokrát až na -1 °C, a to zejména v Čechách. Denní teploty se budou pohybovat mezi 6 a 12 °C.

Související obsah

V pátek meteorologové očekávají spolu s deštěm a přeháňkami také sníh – zejména na horách. Noční teploty mohou klesnout až na 3 °C, nejvyšší denní nepřekročí 9 °C. Vítr bude vát pouze mírný, západní až jihozápadní.

Sněžit bude podle odborníků také o víkendu a na přelomu týdne. Přeháňky se už od středních poloh mohou měnit na smíšené, sníh tedy nebude doménou pouze horských oblastí. Zejména v neděli bude oblačnosti přibývat a pozor by si měli dát zejména řidiči. Déšť totiž bude i namrzat. Noční teploty se propadnou až na -4 °C, během dne budou balancovat mezi 1 a 5 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz