Domácí

"Máme toho dost!" Lidé v Praze demonstrovali proti opatřením vlády

Při příležitosti státního svátku 17. listopadu se v Praze na Václavském náměstí sešlo velké množství lidí, kteří protestovali proti vládním opatřením. Policie řadu z nich musela vyzvat k nasazení roušek, někteří je i tak odmítli mít na sobě.

Nesouhlas s vládními opatřeními přijatými kvůli epidemii koronaviru přišly na Václavské náměstí vyjádřit tisíce lidí, odhadoval reportér TV Nova, který sledoval situaci na místě.

Z Václaváku dav zamířil na Národní třídu. S sebou si nesl vlajky České republiky a skandoval: "Nejsme ovce!" a "Máme toho dost!" Na Národní třídu dorazil po páté hodině, odtamtud se vrátil zpět na Václavák. O dvě hodiny později se shromáždění rozpustilo.

Jak to vypadalo na Národní třídě, se podívejte v reportáži:

Řada demonstrantů si odmítla nasadit si roušku, a to i přes vyzvání policistů. Ti si tak museli u některých protestujících vyžádat totožnost a věc poslali do správního řízení. Jeden z protestujících dokonce skončil na služebně, protože nedokázal svou totožnost prokázat.

Aneta Langerová zazpívala z balkonu Národního divadla Modlitbu pro Martu:

I na Národní třídě, kde tradičně 17. listopadu probíhá pietní akce, policie řešila případy nenasazených roušek, a to i u veřejných činitelů. Přestupku se dopustil bývalý prezident Václav Klaus. 

Václav Klaus se vyjádřil k současnému stavu a 17. listopadu:

Po celou dobu měl Klaus roušku pod bradou. "Ze zákonných důvodů nemohu říct konkrétní jméno. Policie může uložit pokutu do 10 tisíc korun, správní orgán až do výše dvou milionů korun," řekl TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Bývalý prezident patří k nejhlasitějším odpůrcům roušek.

Související obsah

Na Národní třídu zavítali hned ráno premiér Babiš spolu s ministryní financí Schillerovou. "Kdo ji nezažil, její důležitost nepochopí," vyzdvihl u památníku předseda vlády význam svobody. Uctít Den boje za svobodu a demokracii přišel v ranních hodinách také předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Jak oslavy 17. listopadu probíhaly, se podívejte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz