Domácí

Hromadná nehoda na D8: Starší žena zřejmě vjela do protisměru

Ve středu se v úseku dálnice D8 u Lukavce na Litoměřicku srazila čtyři auta. Při střetu dvou osobních vozů a dvou dodávek zemřel jeden člověk a tři se zranili. Podle jedné z verzí nehodu zavinila starší řidička jedoucí v protisměru.

Na místě srážky byli spolu s hasiči také policisté a zdravotníci. Silnice byla směrem na Prahu od 44. kilometru neprůjezdná. Při nehodě zemřela dvaasedmdesátiletá žena, další tři lidé se zranili. Jeden ze zraněných skončil v nemocnici.

Co přesně k nehodě vedlo, se vyšetřuje. Podle vyjádření policie jednou z verzí je, že nehodu zapříčinila právě starší řidička jedoucí v protisměru, která měla vyjet od čerpací stanice. Ostatní řidiče prý vyděsila, což mělo vyústit v hromadný střet.

Související obsah

"Museli jsme uzavřít 45. kilometr dálnice D8 ve směru na Prahu, a to z důvodu vážné nehody dvou nákladních a dvou osobních vozidel. Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému a přistává tam i vrtulník," informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

"Jeden člověk utrpěl velmi vážné zranění, kterým na místě podlehl, druhá osoba byla transportována do ústeckého traumacentra pro určení vážnějších zranění, další dva lidé utrpěli jen lehká zranění a po ošetření záchranáři zůstali na místě," vyjádřil se pro TN.cz mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz