Zahraničí

Zemřel legendární jetman! Nepřežil tréning kaskadérského kousku

Při tréninku nebezpečných kousků v Dubaji zemřel slavný francouzský kaskadér Vincent Reffet. Po světě proslul jako jetman neboli tryskový muž. Rekordman (36) se v obleku připomínajícím kostým filmových superhrdinů často proháněl nad dubajskými mrakodrapy.

 Miloval, když si svět mohl prohlížet z ptačí perspektivy. Bez létání ve futuristické tryskové kombinéze z uhlíkových vláken si francouzský dobrodruh Vincent Reffet zřejmě neuměl představit život.

Adrenalin byl pro tryskového muže jako droga. A právě to se mu stalo osudným. Průlet nad pouští nedaleko jeho domovské základny Dubaje byl jeho posledním.

Reffet byl součástí týmu Jetman Dubai. Jeho členové se na obloze vznášejí díky křídlům vybaveným čtyřmi tryskovými motory. Jsou schopni dosáhnout rychlosti až 400 kilometrů v hodině a výšky okolo šesti tisíc metrů.

Související obsah

Reffet při svých letech překonal i řadu rekordů. Letos na jaře se stal vůbec prvním sportovcem, kterému se během pár sekund podařilo dostat se ze země do výšky přibližně 1000 metrů a ve vzduchu pak provádět leteckou akrobacii. Do té doby jetmani startovali pouze z letadla nebo jiného vyvýšeného místa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz