Krimi

Záběry z tragické nehody na D8: Takhle smetla dodávka osobák v protisměru

Nové záběry ukazují okolnosti tragické nehody na dálnici D8, při které ve středu zemřel jeden člověk a další tři se zranili. Seniorka za volantem jednoho z aut zřejmě omylem vyjela z čerpací stanice do protisměru a srazila se s dodávkou. Do nehody se pak připletly další dva vozy. Žena nehodu bohužel nepřežila.

Záběry, které pořídil jeden z řidičů, kteří byli přímo u nehody, ukazují, jak se v levém rychlém pruhu na dálnici řítí v protisměru osobní auto a narazí do dodávky, která jela ve správném pruhu. Ze záběrů je vidět, že dodávka se na poslední chvíli snaží uhnout, ale bohužel se jí to nedaří a auta se srazí.

Vinou prudkého nárazu obě vozidla poskočí, kamera zachycuje, jak se dodávka převrací na bok a točí se po silnici. Následně muž v autě, které celou nehodu natočilo na kameru, zastavuje a video po chvíli končí.

Další auta se naštěstí stihla vyhnout, řidiči ale museli velmi rychle reagovat a strhnout řízení ke krajnici a do svodidel. "Jeden člověk utrpěl velmi vážné zranění, kterým na místě podlehl, druhá osoba byla transportována do ústeckého traumacentra pro určení vážnějších zranění, další dva lidé utrpěli jen lehká zranění," řekl už ve středu portálu TN.cz mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Související obsah

72letá žena, která nehodu pravděpodobně způsobila, bohužel svým zraněním podlehla. „Příčiny a okolnosti nehody jsou momentálně v šetření,“ uvedla mluvčí policie Markéta Johnová.

Na dálnici D8 jde v krátké době o druhý vážný případ jízdy v protisměru. Naposledy koncem září se tam ve špatném pruhu řítilo osobní auto, které v protisměru ujelo více než 30 kilometrů. Řidič se prý kochal ranní krajinou.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz