Domácí

Návrat dětí do škol: Část půjde už příští týden, další pak 30. listopadu

Epidemiologická situace se v České republice vyvíjí příznivě, do lavic by se tak měly vrátit i další děti. Ministr školství Robert Plaga oznámil dva termíny, kdy některým žákům a studentům skončí distanční výuka. Vrátí se například maturitní ročníky či celý první a druhý stupeň ZŠ.

"Zítra na jednání vlády budeme navrhovat, aby od pondělí došlo k přepnutí naší země z úrovně 5 do úrovně 4. Je ale potřeba se dohodnout, jakým způsobem budou změny aplikovány," prohlásil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na čtvrteční tiskové konferenci.

"Jsem rád, že se můžeme posunout do další úrovně," doplnil ho ministr školství Robert Plaga (za ANO). "Z pohledu školství je potřeba, aby při změnách a návratu velkého počtu žáků do škol byl dostatečný čas na přípravu, aby to rodiče i děti věděli dostatečně dopředu," pokračoval.

Související obsah

"Od středy 25. listopadu se vrátí závěrečné ročníky středních škol, vyšších odborných a konzervatoří. Stejně tak bude možná i praktická výuka ve skupinách do 20 studentů," dodal. Povolena bude i individuální výuka ve formátu 1 plus 1 na základních uměleckých a jazykových školách.

Od 30. listopadu pak do školy nastoupí celý první stupeň základních škol a deváté ročníky. Zbytek druhého stupně se bude střídat po týdnu. Totéž platí i pro nižší ročníky víceletých gymnázií.

Zdroj: MŠMT

"Kdyby turnus začal už 23. listopadu, tak by školy neměly dostatečný čas na přípravu. Proto jsme rozhodli o termínu 30. listopadu. Problémů se dvěma termíny je minimum, protože se jedná o různé stupně vzdělávání," vysvětlil Plaga.

Oba ministři zdůrazňují nutnost nošení roušek po celou dobu vyučování. "Naprosto chápu, že to rodiče a děti berou jako omezující věc, ale je to nezbytné. Je to jedno ze zásadních opatření, které mohou snížit výskyt onemocnění," řekl Plaga.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz