Domácí

Na Mělnicku hoří sklad s potravinami! Zasahuje 14 hasičských jednotek

Sklad potravinářské společnosti Bidfood v Kralupech nad Vltavou zachvátil rozsáhlý požár. Podle informací TN.cz má jít o část, ve které jsou uloženy obaly. Na místě zasahuje 14 profesionálních hasičských jednotek. Incident se obešel bez zranění. Krotit plameny budou pravděpodobně až do ranních hodin.

V kralupském skladu firmy Bidfood, která prodává především mražené potraviny Nowaco, začalo hořet po druhé hodině odpoledne. 

"Jde o požár skladovací haly. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, na místě zasahuje 14 hasičských jednotek," řekla TN.cz mluvčí hasičů Tereza Fliegerová. Kromě profesionálů bylo povoláno i 12 jednotek dobrovolných hasičů.

Hasiči se snaží požár zkrotit i za pomoci výškové techniky. Požár pravděpodobně vznikl v části haly, ve které se skladují obaly.

Starosta Kralup nad Vltavou Marek Czechmann doporučil obyvatelům města, aby nevětrali. Nebezpečí podle něj nehrozí, neunikly žádné nebezpečné látky.

Související obsah

Po 21. hodině se hasičům podařilo požár dostat pod kontrolu, velitel ohlásil lokalizaci. Hasit však budou minimálně do ranních hodin.

Na místo dorazily dvě posádky záchranářů, nikoho ale ošetřit nemusely. Incident se dokonce obešel i bez evakuace.

Nikdo se nezranil ani podle asistentky ředitele Bidfoodu Daniely Ptáčkové. "Všichni z vedení firmy jsou na místě. Odehrálo se to v jedné části areálu, která je trošku vzdálenější. Musíme počkat na vyšetřování, abychom zjistili, jak to vzniklo a k čemu tam došlo," popsala pro TN.cz.

Škody se podle hasičů budou počítat minimálně v desítkách miliónů. Příčinu vzniku ohně bude možné začít zjišťovat až po uhašení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz