Poslanecká sněmovna

Poslanci si zmrazili platy, od roku 2022 se budou počítat jinak

Po dlouhém čtvrtečním jednání, které se přehouplo až do ranních hodin, bude pokračovat 66. schůze Poslanecké sněmovny. Tu můžete sledovat živě od 9:00 v tomto článku.

Poslanci si na schůzi odhlasovali zmrazení svých platů. K návrhu Pirátů byl přijat pozměňovací návrh Jana Chvojky z ČSSD, aby platy ústavních činitelů byly od roku 2022 odovzovány od průměrného platu.

Poslanci už na čtvrteční schůzi rozhodli o zrušení superhrubé mzdy. Jak se vám změní výplata, si spočítejte na kalkulačce zde.

Dále mají poslanci ve Sněmovně na programu mimo jiných tato témata k projednání: 

- Vládní návrh zákona o opatřeních k přechodu České republiky k nízkouhlíkové energetice

- Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 6/2002 Sb., o soudech, soudcích, přísedících a státní správě soudů

- Návrh poslanců Petra Sadovského, Věry Kovářové, Jana Chvojky, Taťány Malé a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů,

- Vyhodnocení boje proti korupci

- Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz