Domácí

Myslivci se zlobí. Návrh Evropské komise jim chce omezit činnost

Myslivci se zlobí. Návrh Evropské komise jim chce omezit činnost
Zdroj: TN.cz

Striktní zákaz těžby, rybolovu, myslivosti a lesnictví v 10 procentech krajiny členských států Evropské Unie. Evropská komise společně s organizací NADEG (Expertní skupina pro směrnice o ptácích a o ochraně přírodních stanovišť) představila nový návrh, který by měl určit strategii pro dodržení rozmanitosti přírody Evropské unie v roce 2030.

Strategie počítá se striktní ochranou až 10 procent krajiny každého členského států. Což z velké části zasáhne především myslivce. Pokud bude návrh schválen, začne v rámci zmíněné striktní ochrany přírody platit zákaz těžby, rybolovu, myslivosti a lesnictví v daných oblastech.

"Strategie cítí potřebu soustředit se na oblasti, které mají být chráněné a obsahují vysokou biologickou rozmanitost. Týká se především lesů a pralesů, ale i ostatních ekosystémů, které vyžadují přísnou ochranu jako jsou rašeliniště, pastviny, mokřady,“ píše se v návrhu organizace NADEG.

Evropsk komise se chyst zakzat myslivost, rybstv a lesnictv na DESETI PROCENTECH rozlohy kadho lenskho sttu....

Zveejnil(a) eskomoravsk mysliveck jednota dne Ptek 20. listopadu 2020

Související obsah

Podle výboru NADEG by přísně chráněná území měla být obsazena přirozeně se vyskytujícími stanovišti a druhy. Zároven by měla mít dostatečnou velikost, aby bylo zajištěno nerušení přírodních procesů.

"I pro nás je to v tuto chvíli naprostá novinka. Aktivizujeme zainteresované organizace a dáváme dohromady odborné argumenty,“ uvedl pro TN.cz mluvčí Českomoravské myslivecké jednoty Vlastimil Waic.

Státy Evropské Unie mají k nově vzniklému návrhu šanci se vyjádřit do 15. prosince tohoto roku.

Myslivci řeší problém. Divoká prasata si začala pro potravu chodit do měst. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz