Domácí

Ženy chtěly pomoct restauracím, vydaly kuchařku s jejich recepty

Čtyři dámy z Brna se rozhodly, že pomůžou oblíbeným restauracím, které se kvůli epidemii ocitly na pokraji krachu. Vydaly kuchařku receptů, podle kterých podniky vaří svým zákazníkům. Výtěžek z prodeje knihy věnují právě provozovnám, které mají finanční problémy.

Ženy z Brna přišly s originálním nápadem, jak zachránit gastronomii ve svém městě. Oslovily 30 restaurací. Každá věnovala tři své recepty. "Chtěli jsme nějak pomáhat. Protože jsme nechtěli město úplně prázdný,“ řekla jedna z žen Hanaa Khodabocus

Kuchařka obsahuje vše od tradičních masových jídel, přes vegetariánská a veganská, až po dezerty a nápoje. Všechny recepty by měl doma hravě zvládnout každý. Nápad se zrodil už při jarní vlně koronaviru. Teprve teď ale kuchařka spatřila světlo světa.

Související obsah

"Některé restaurace zareagovaly okamžitě, že se jim ten nápad líbil, některé s tím trošku váhaly, protože nevěřily tomu, že jim někdo nabízí něco zadarmo a že ještě naopak ty peníze potom dostanou,“ vysvětlila Hana Novosadová.

Související obsah


Knihy budou k dostání u výdejních okének restaurací. Pokud bude mít kuchařka úspěch, plánují autorky pokračování s dalšími podniky.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V Praze stahují vakcínu od firmy Johnson & Johnson

Na pražském hlavním nádraží končí možnost nechat se naočkovat jednodávkovou vakcínou Janssen (Johnson & Johnson). Hlavní důvodem je to, že podle odborníků klesá její účinnost už po dvou měsících. Touto vakcínou bylo v Česku naočkováno téměř 400 000 lidí a ministerstvo zdravotnictví všem doporučuje přeočkování jinou vakcínou. V centru se nechávalo bez registrace naočkovat přibližně 600 lidí denně, teď sotva stovka. Od zítřka tak budou na místě aplikovat pouze vakcínu Spikevax (Moderna).

Píše se na Deník.cz