Domácí

Ženy chtěly pomoct restauracím, vydaly kuchařku s jejich recepty

Čtyři dámy z Brna se rozhodly, že pomůžou oblíbeným restauracím, které se kvůli epidemii ocitly na pokraji krachu. Vydaly kuchařku receptů, podle kterých podniky vaří svým zákazníkům. Výtěžek z prodeje knihy věnují právě provozovnám, které mají finanční problémy.

Ženy z Brna přišly s originálním nápadem, jak zachránit gastronomii ve svém městě. Oslovily 30 restaurací. Každá věnovala tři své recepty. "Chtěli jsme nějak pomáhat. Protože jsme nechtěli město úplně prázdný,“ řekla jedna z žen Hanaa Khodabocus

Kuchařka obsahuje vše od tradičních masových jídel, přes vegetariánská a veganská, až po dezerty a nápoje. Všechny recepty by měl doma hravě zvládnout každý. Nápad se zrodil už při jarní vlně koronaviru. Teprve teď ale kuchařka spatřila světlo světa.

Související obsah

"Některé restaurace zareagovaly okamžitě, že se jim ten nápad líbil, některé s tím trošku váhaly, protože nevěřily tomu, že jim někdo nabízí něco zadarmo a že ještě naopak ty peníze potom dostanou,“ vysvětlila Hana Novosadová.

Související obsah


Knihy budou k dostání u výdejních okének restaurací. Pokud bude mít kuchařka úspěch, plánují autorky pokračování s dalšími podniky.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz