Zajímavosti

Ze sličné pastýřky ohavné monstrum! Další zpackaná oprava ve Španělsku

Španělsko se může "chlubit" další odpudivou opravou uměleckého díla. Tentokrát se obětí amatérského restaurátora stala socha pastýřky na jednom z domu v městě Palencia.

To, co dříve bylo tváří sličné pastýřky, je nyní vzezřením děsivého tvora. Socha na domě z roku 1923 v 80tisícové Palencii na severu Španělska se stala obětí nešikovného restaurátora.


Otřesnou opravu objevili obyvatelé města náhodou, jak informoval portál El País. Socha je totiž umístěná na budově poměrně vysoko. Navíc ani není známé jméno člověk, který dílo zohyzdil.


"Je zvláštní, že si toho tak dlouho nikdo nevšiml," řekli pro El País květináři, kteří si paskvilu náhodou všimli. Budova totiž leží přímo v centru města. Majitelé květinářství si také vzpomněli, že před několika lety po vydatných deštích částečně z budovy opadala fasáda včetně obličeje sochy.

Související obsah


Část budovy se sochou patří soukromým vlastníkům, je i památkově chráněná. Ochrana se však vztahuje jen na konstrukční části. Zástupci města v roce 2017 po majitelích požadovali opravu, ta se ale hlavně týkala toho, aby se předešlo dalšímu opadávání fasády.


Ve Španělsku se v posledních letech objevilo velké množství zfušovaných oprav historických uměleckých děl. Mezi nejslavnější patří 120 let stará freska Ježíše, po amatérské opravě známá jako Ecce Homo.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz