Domácí

Julinku (3) trápí hned několik nemocí, pomoci se jí snaží Dobří andělé

V Česku jsou tisíce dětí, které se potýkají se zdravotními problémy. Patří mezi ně i Julinka. I když jsou jí teprve tři roky, celou třetinu života strávila v nemocnicích. Kromě krátkozrakosti ji trápí těžká deformace hrudníku, skolióza a svalová atrofie. Pro její maminku to znamená nepřetržitou péči. Už dlouhodobě jim pomáhají Dobří andělé.

"My jsme se s manželem těšili na zdravé miminko, vůbec jsme nepředpokládali, že by něco mohlo být v nepořádku. Během narození jsme zjistili, že má zlomenou nožičku,“ uvedla maminka Věra Jedličková.

Život se s malou Julinkou nemazlil ani v následujících týdnech. Tříleté holčičce naložil devět životních překážek. Kromě krátkozrakosti ji trápí třeba těžká skolióza, deformace hrudníku a hrudní kost vyčnívající dopředu, nadměrné rozkročení nožiček, zpomalená reflexní aktivita anebo svalová atrofie, kvůli které nemůže chodit.

Související obsah

"Julinka potřebuje 24 hodin denně péči, budí se i v noci, sama si v podstatě neudělá nic,“ dodala maminka. Julinka je na ní závislá při čištění zubů, česání, cvičení anebo třeba krmení speciální stravou skrz trubičku přímo do bříška. Tříletá holčička by bez její pomoci nepřežila.


"Chtěla bych moc poděkovat Dobrým andělům, kteří nám pomáhají, Julinka díky tomu může navštěvovat hipoterapii,“ vysvětlila Věra Jedličková. Právě díky ní se Julinka rozpovídala.

Bez ní zvládala pouze slova ano, ne, máma a táta. Jenže pandemie koronaviru zastavila i všechny rehabilitace a terapie. Rodiče proto všechno musí zvládat sami.

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy. Staňte se Dobrým andělem, stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz.

jh, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz