Domácí

Majiteli se podařilo za dramatických okolností překazit krádež svého auta

Středočeští policisté vyšetřují od nedělní noci pokus krádeže luxusního Range Roveru, který chtěla odcizit dvojice zlodějů v Davli. Majiteli auta se krádeži za dramatických okolností podařilo zabránit a má tak svoje auto zpátky, přestože při pronásledování utrpělo několik škrábanců.

Pro černý Range Rover Vogue si zloději přišli v neděli před půlnocí. Jeho krádež však zpozoroval majitel vozu, který za zloději vyrazil v dalším autě. Při pronásledování se mu podařilo ukradený vůz dojet a předjet, ale když se snažil zloděje donutit k zastavení, řidič v odcizeném autě do něj zezadu narazil.

Zloději po kolizi potom s ukradeným autem odbočili z hlavní cesty do postranní ulice, která pokračovala stoupáním do kopce. Tady se rozhodli vozidlo opustit.

Související obsah

Naneštěstí Range Rover při útěku na svažité cestě nezabrzdili a auto se dalo samospádem z kopce do pohybu. Nikým neřízený vůz se pak zastavil až při nárazu do dalšího osobního auta zaparkovaného u kraje silnice.

Přivolaní policisté ihned začali po dvojici nenechavců pátrat. Na pomoc si přizvali jak psovoda se služebním psem, tak vrtulník s termovizí. Pátrání však bylo zatím neúspěšné. Než si pocuchaný Range Rover převzal majitel, důkladně ho ohledal kriminalistický technik, aby zajistil důležité stopy, které po sobě zloději zanechali. Případ vyšetřují policisté z Územního odboru Praha západ.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz