Domácí

Rodiče zuří: Děti nemají zimní boty, hlavně, že můžeme nakoupit patrony!

Rodiče zuří: Děti nemají zimní boty, hlavně, že můžeme nakoupit patrony!
Zdroj: Profimedia

Rozvolnění, které platí od pondělí, s sebou přineslo řadu změn. Zejména v tom, které obchody mohou nově zůstat otevřené. Nové výjimky rozčílily zejména rodiče – zatímco obchody se zbraněmi a střelivem už mohou otevřít, zimní boty a oblečení lze nakoupit maximálně v supermarketu nebo přes internet. To podle rodičů ale zdaleka nestačí.

Od pondělí v Česku platí čtvrtý stupeň protiepidemického systému. Změna kromě posunutí zákazu vycházení na 23. hodinu znamená také otevření dalších obchodů. Podle názoru rodičů na sociálních sítích ale vláda zapomněla například na obchody s obuví a oblečením, knihkupectví nebo papírnictví. Ačkoli školní potřeby je podle mínění rodičů možné z většiny nakoupit v supermarketu, kvalitní zimní oblečení pro děti tam prý neseženou.

"Už se tomu jenom směju. Já ke kadeřnici nesmím, ale můj pes ano. Nemůžu dětem koupit boty a bundy, ale vezmu je na nákup do obchodu se střelivem. Do zoo se nesmí, ale hlavně, že se otevřely autosalony. Je to jenom "monkey business", ze kterého těží pár vyvolených," nešetřil v diskuzi na facebooku kritikou uživatel s přezdívkou Fler Flaffy.

 

Přispěvatelka Marcela ještě přitvrdila. "No, obchod se střelivem je v této době velmi důležitý. Koupíme si zbraň a půjdeme se odstřelit," napsala na sociální sítě.

Jeden z největších problémů je podle názoru rodičů pořízení zimní obuvi. Botám, které nabízí supermarkety, příliš nedůvěřují. Nákup přes internet podle názorů na sociálních sítích zejména v případě dětí také není řešením.

"Každá noha je jiná, některá širší, některá má vysoký nárt atp. A u dítěte je to obzvlášť jiné než u dospělého. Je prostě třeba to vyzkoušet. Takhle bych mohla objednávat boty do aleluja," vyjádřila se uživatelka Denisa. Řada diskutujících připomněla také to, že zimní oblečení nepotřebují jen děti, ale třeba i senioři. Většina z nich navíc doma ani nemá internet, aby přes něj mohla nakupovat.

Související obsah

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na pondělní tiskové konferenci připustil, že rozvolňování nařízení na první pohled nemusí být logické. Ujistil však, že se lidé dalšího otevírání obchodů dočkají v další fázi rozvolňování. Řekl také, že "výjimku ohledně prodeje střeliva si vyjednal jiný resort". Důvodem je prý odstřel divočáků kvůli prasečímu moru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz