Zahraničí

Trumpova administrativa začala s předáváním moci Bidenovi

Administrativa dosluhujícího prezidenta Spojených států Donalda Trumpa začala s formálním předáváním moci vítězi voleb Joeu Bidenovi. Informovala o tom v noci na úterý SEČ televize CNN.

Ředitelka klíčové vládní agentury Správa obecných služeb Emily Murphyová zaslala Bidenovi dopis s oznámením, že Trumpova administrativa je připravena zahájit proces předání. Tuto skutečnost potvrdil na svém twitterovém účtu i Trump.

“Dopis je prvním krokem, který administrativa učinila, aby uznala porážku prezidenta Donalda Trumpa, více než dva týdny poté, co byl Biden prohlášen za vítěze ve volbách,“ uvedla CNN.

Tento krok znamená oficiální začátek předání prezidentského úřadu. Bidenův tým získá nejen 6,3 miliónu dolarů z federální kasy na financování převzetí prezidentského úřadu, ale také přístup k vládním informacím a plánům. Zároveň může koordinovat převzetí vlády se stávajícími úředníky.

Související obsah

Biden už dříve naléhal na zahájení tohoto procesu kvůli tomu, že jeho tým například neměl přístup k vládním datům o koronaviru a plánům na distribuci vakcíny, což podle něj mohlo zpozdit boj s epidemií.

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz