Domácí

Kokain, steroidy, pervitin. Policejní hlídka měla v Praze rušný víkend

Hned několik drogových případů musela v posledních dnech řešit hlídka policistů z pohotovostní motorizované jednotky v Praze. Drogové složení ve vozech, které zastavila, bylo skutečně pestré.

V pátek 13. listopadu zastavila policejní hlídka vozidlo Škoda Octavia. Policistům se posádka zdála podezřelá, což se jim potvrdilo hned při prvním kontaktu s řidičem. 

"Měl značně rozšířené zorničky a byl nervózní. Policisté proto u něj provedli test na drogy, který byl pozitivní na látku kokain a navíc měl u sebe více než 12 gramů této látky," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. 

Související obsah

Podezřelé bylo ale také chování spolujezdce, který se snažil skrýt svou příruční tašku. V té totiž ukrýval několik ampulí a více než 100 tablet zakázaných steroidů. 

O den později stejná hlídka zastavila vozidlo na pražském Žižkově. "Za volantem seděl muž, se kterým se setkali již v minulosti a to v souvislosti s drogovou problematikou. U řidiče provedli test na drogy, který byl pozitivní na látku pervitin," uvedla Siřišťová.

Muž se přiznal, že pervitin inhaloval naposledy ráno a tak se nediví, že je test pozitivní. Při prohlídce automobilu nalezli policisté ještě více než 50 tisíc korun v hotovosti, plynovou pistoli s poplašným nábojem a větší množství pervitinu.

Související obsah

Všem mužům nyní hrozí pobyt ve vězení. Spolujezdci z prvního případu až rok, řidičům až dva roky. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz