Domácí

Projel Nuselák v protisměru, skončil na schodech. Policisté hledají svědky

Policisté pátrají po svědcích divoké jízdy černého BMW. Jeho řidič se měl v neděli řítit protisměrem po pražské ulici 5. května ve směru do centra. Auto našli policisté v parku Folimanka nedaleko Nuselského mostu. Opodál stál muž, který u sebe měl klíče od vozu, ale tvrdil, že neřídil.

Černé BMW v protisměru vyděsilo řidiče v neděli krátce před půl třetí ráno. Muži zákona, kteří na místo okamžitě vyrazili, našli auto "zaparkované" na schodech v parku Folimanka.

"O pár metrů dál stál muž, který kolegům tvrdil, že auto neřídil, avšak měl od něho u sebe klíče. Na ně muž upozornil policisty sám tím, že odemykal a zamykal vozidlo, a tím se spouštěl klakson," popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

"Manželka mě zabije," prohlásil muž poté, když ho policisté chtěli zkontrolovat. Zároveň ho vyzvali, aby se hned na místě podrobil testu na drogy a alkohol – obojí odmítl.

Související obsah

Při prohlídce u něho našli zhruba šest gramů kokainu. Osmatřicetiletý muž obratem putoval na policejní služebnu a je podezřelý z přechovávání drog. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Že to byl skutečně on, kdo seděl za volantem při jízdě v protisměru, se ale zatím prokázat nepodařilo. Policisté proto hledají svědky riskantní jízdy. Případ řeší jako podezření z obecného ohrožení a poškození cizí věci. Na schodech ve Folimance řidič se svým BMW napáchal škodu za zhruba 10 tisíc korun.

Související obsah

"Kriminalisté vyhodnocují kamerové záznamy, které jim pomůžou mimo jiné zjistit ujetou trasu vozidla. Zajímá je také, kdo vozidlo v inkriminovaný čas řídil. Velice by jim pomohlo, kdyby se očití svědci a ostatní účastníci silničního provozu ozvali na linku 158. Přivítali by také záznamy z palubních kamer automobilů," řekla Siřišťová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz