Zahraničí

Policisté v Paříži kopali do uprchlíků! Ministr vnitra je v šoku

Francouzské policejní jednotky v noci rozehnaly skupinu skoro pěti set uprchlíků, kteří se v pondělí rozhodili přenocovat ve stanech na náměstí Republiky v centru Paříže. Podle svědků policisté se stany třásli a pokud jejich obyvatelé dostatečně nespolupracovali, použili kopy a obušky.

"Řekli nám, že nám nemůžou poskytnout ubytování. Nemáme kde bydlet a nevíme, kam půjdeme," zoufá si imigrant Nawid.

Tito uprchlíci byli o týden dříve vyhnáni z provizorního tábora na okraji Paříže. Po zákroku na náměstí Republiky ale vyvstaly otázky, zda policisté nepostupovali příliš surově. K záběrům se vyjádřil na sociálních sítích i francouzský ministr vnitra.

"Některé záběry z rozhánění tábora nelegálních migrantů na náměstí Republiky jsou šokující. Právě jsem si u velitele policie vyžádal podrobnou zprávu o tom, co se tam stalo. K závěru dojdu až po jejím obdržení," informoval ministr Gérald Darmanin.

Další zemí, která se momentálně potýká s velkým množstvím nelegálních imigrantů, je Španělsko. Turisty oblíbené Kanárské ostrovy teď zahltily tisíce uprchlíků, většinou z Afriky. Ti se snaží přes ostrovy dostat dál do Evropy.

Související obsah

"Tito lidé chtějí dál do Španělska, nechtějí zůstat tady na ostrově. Utíkají z těžkých podmínek zapříčiněných pandemií," myslí si prezident ostrova Gran Canaria Antonio Morales Mendez.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci zhruba jeden z šestnácti uprchlíků při pokusu o přeplutí Středozemního moře zemře. Letos už jich prý zahynulo víc než za celý loňský rok. Organizace na obranu lidských práv tvrdí, že migrantů není na Kanárských ostrovech ani zdaleka tolik jako těch, kteří se na cestu teprve chystají.

pez, Hana Jelínková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz