Domácí

Inspektoři odhalili nebezpečné krevety! Nemáte je doma?

Inspektoři odhalili nebezpečné krevety! Nemáte je doma?
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Milovníci krevet, kteří nakupovali toto zmražené zboží v jednom z obchodů v obchodním areálu SAPA v Praze, by se měli mít na pozoru. Inspektoři na Slovensku odhalili produkt, ve kterém byly bakterie Vibrio Parahaemolyticus. Ty mohou způsobit zažívací a další zdravotní problémy. Na českém trhu se prodalo přes 500 kilogramů tohoto zboží. Vzhledem k dlouhé trvanlivosti, mohou mít lidé krevety stále v mrazáku.

Státní veterinární správa (SVS) varuje před zdravotně závadnými krevetami, které se prodávaly v areálu SAPA. Závadný produkt byl původně odhalen na Slovensku.

"V rámci došetřování případu zjistili veterinární inspektoři, že na českém trhu mělo být v uplynulých měsících prodáno více než 500 kilogramů výše uvedených zmražených krevet. Firma dodávající produkt na český trh provozuje maloobchodní prodejnu v areálu SAPA," sdělil mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Vzhledem k tomu, že má produkt velmi dlouhou trvanlivost, můžou ho mít lidé stále v mrazáku. Veterináři doporučují krevety nekonzumovat, spotřebitelé je mohou vrátit v místě, kde je nakoupili.

Související obsah

"Baktérie Vibrio parahaemolyticus je součástí normální mikroflóry ústí řek a pobřežních vod na celém světě. Nejčastěji je přenášena potravou, především rybami a mořskými živočichy. Inkubační doba onemocnění je krátká (od 4 do 96 hodin), zpravidla trvá asi 3 dny. Hlavními příznaky jsou vodnatý průjem, teplota, zvracení. Vznik onemocnění je vždy spojen s konzumací ryb, mořských živočichů nebo výrobků z nich," popsal Vorlíček.

Název výrobku: Krevety neloupané bez hlav

Šarže: VN734VI 264

Datum min. trvanlivosti: 27.7.2021

Hmotnost balení: 800 g

Dodavatel: Julia Alex Asianfood s.r.o., Jalodvorská 845/8, 140 00 Praha 4

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz