Domácí

Pošta varuje: pozor na podvodné e-maily, vytáhnou z vás peníze!

Pošta varuje: pozor na podvodné e-maily, vytáhnou z vás peníze!

Česká pošta varuje před tzv. phishingem. Podvodné e-maily nabádají k prozrazení údajů z platebních karet. Zpráva působí velmi profesionálně. Je navíc rozesílána v době, kdy řada lidí častěji využívá poštovních služeb k nákupů vánočních dárků. Firma proto apeluje, aby zákazníci věnovali zaslaným emailům zvýšenou pozornost.

Předmětem e-mailu je výzva k úhradě nedoplatku přes uvedený odkaz na údajnou stránku České pošty. Obsah podvodného e-mailu nemusí na první pohled vzbuzovat pochybnosti. Státní podnik s ním ale nemá nic společného.

"Jedná se o phishingovou kampaň, která je schopná věrohodně imitovat prakticky všechny klíčové služby, které ČP poskytuje prostřednictvím webové aplikace POL (Podání Online). Česká pošta není autorem těchto podvodných zpráv," potvrdila Česká pošta. Principem phishingu je rozesílání e-mailů, které vyzývají k zadání osobních údajů na falešnou stránku. Ta je přitom velmi podobná té oficiální. 
 

Související obsah


Podobný pokus o získání citlivých údajů zaznamenala Česká pošta už v říjnu. Na podobné e-maily doporučují odborníci vůbec nereagovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz