Domácí

Motorkáři řádili v lese na Táborsku. Zraněný řidič pak utekl z nemocnice

Policie na jihu Čech řeší případ dvou mladíků, kteří na motorkách ve vysoké rychlosti projížděli lesem na Táborsku. Nejen že tam neměli co dělat, ale jeden z nich se po pádu vážně zranil a po transportu do nemocnice utekl.

Podle policie se minimálně dva mladíci ve věku dvacet a čtyřiadvacet let proháněli na motorkách po lesích nedaleko Soběslavi. Na stroje bez espézetek navíc usedli, aniž by měli řidičáky. Jeden z nich dokonce havaroval a zdravotníci ho museli po ošetření převézt do nemocnice, ze které pak následující den s vážným poraněním hlavy utekl.


Policejním hlídkám se ho podařilo po několika hodinách vypátrat a odvézt zpět do nemocnice. Podobných přestupků podle policie přibývá a roste i agresivita těch, kteří do lesů na motorkách i přes zákaz vyjíždějí.

Související obsah


Motorka sice nadělá stejný hluk jako třeba lesní technika, podle myslivců je ale rozdíl mezi traktorem, který v lese pracuje, a motorkáři, kteří tam jezdí jen pro zábavu. Ohromnou paseku mohou napáchat uprostřed lesa. Myslivci mají problémy s motorkáři v lesích už roky a nikdo je prý nedokáže zastavit.


"Je to pořád. Máme je tu tak desetkrát do roka a nejsou to jenom motorky, ale i čtyřkolky,“ stěžuje si předseda mysliveckého spolku Oto Baďuřík.


Stejné problémy hlásí lesníci po celé republice – strážníci například naháněli motorkáře v lesích na Liberecku. Poměrně často se stává i to, že bezohlední řidiči napadnou lesníky, nebo lesní stráž.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz