Zahraničí

Otřesná zábava i sázky, psí zápasy na Slovensku se nedaří trestat

Psí zápasy na Slovensku nejsou v některých místech ničím neobvyklým. Kromě profesionálních zápasů, které se konají utajeně a jde o velké peníze, se konají i amatérské zápasy pro krutou zábavu. Jen minimum případů se podaří vyřešit, pomoci má nový zákon.

Reportérka TV Markíza se vydala do osady Angi Mlyn na východním Slovensku. Někteří z místních přiznali, že se tam psí zápasy konají. Souboje na smrt nejsou výjimkou.

Dva psy se podařilo během natáčení odvést, veterinářka následně potvrdila znaky po zápasech. Jeden pes na sobě měl například stopy po zubech, další byl postříkaný barvou, podle které se určuje, na koho se sází.

O psích zápasech se hovoří i v dalších osadách, například v Trebišově se pravidelně nachází množství uhynulých psů.

Související obsah

Ve velké části případů se pachatele podle portálu tvnoviny.sk potrestat nepodaří. Pomoci má nový zákon, který začal platit začátkem listopadu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Píše se na Deník.cz