Krimi

Vlčici u Máchova jezera nesrazilo auto, šelmu nejspíš zastřelil pytlák!

Vlčici u Máchova jezera nesrazilo auto, šelmu nejspíš zastřelil pytlák!
Zdroj: TV Nova

Příběh vlčice, kterou před necelými třemi týdny našli mrtvou u silnice nedaleko Máchova jezera houbaři, má šokující pokračování. Rentgen a pitva totiž ukázaly, že chráněnou šelmu s největší pravděpodobností nesrazilo projíždějící auto. V těle totiž odborníci objevili zbytky střely!

"Vlčice, která byla 8. listopadu nalezena mrtvá u silnice mezi Dubou a Ždírcem v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj, má v oblasti hlavy a temene zbytky střely. Jedná se o druhý doposud zdokumentovaný případ nelegálního střílení vlků v ČR," informovala ve čtvrtek na svých stránkách Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK).

První případ zastřeleného vlka je starý přibližně rok, mrtvou šelmu našli lidé u Konětop na Mělnicku. I v tomto případě to nejdřív vypadalo, že zvíře smetlo projíždějící auto.

"To, že příčinou smrti i této vlčice bylo s největší pravděpodobností zastřelení, vyplývá z rentgenového snímku a prvotního ohledání," uvedla agentura s tím, že podává trestní oznámení na neznámého pachatele. Policejní mluvčí Ivana Baláková TN.cz řekla, že dokument zatím k mužům zákona nedorazil.

Související obsah

"Vlků v Česku žije pouhých několik desítek a fakt, že někdo takto vzácná zvířata střílí, je opravdu ostudný. Není ale bohužel novinkou, že šelmy a dravci se u nás stávají obětmi pytláků – letos na jaře byl v Beskydech zastřelen rys Olda, na Pálavě otrávený vzácný luňák červený, na Litoměřicku orel mořský a výčet by mohl pokračovat," zlobí se ředitel AOPK František Pelc. Ani v jednom ze zmíněných případů policisté nezjistili, kdo má zvířata na svědomí.

Mrtvou vlčici přitom v lednu objevili svědci u silnice také u Turnova v Českém ráji. Tuto šelmu ale nejspíš opravdu srazilo auto, měla totiž zlomený vaz.

Připomeňte si lednový případ v reportáži:

ber, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz