Domácí

Majitel hospody otevřel navzdory zákazu. Do podniku vtrhla policie

Majitel hospody otevřel navzdory zákazu. Do podniku vtrhla policie
Zdroj: TN.cz

Do pražského podniku Šeberák vtrhli ve čtvrtek v podvečer policisté. Tamní majitel se totiž rozhodl restauraci otevřít navzdory vládnímu zákazu. K činu zoufalého muže dohnala finanční situace - nemá prý na nájem ani na výplaty. Podle informací TN.cz měl podnik otevřeno už od rána.

"Na základě vlastních zdrojů jsme zjistili, že jeden z podniků v ulici K Šeberovu by mě být otevřený. To se na místě potvrdilo, uvnitř bylo zhruba 13 lidí. Provedli jsme zadokumentování," řekl TN.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Někteří z přítomných si dle informací policie rovnou vyslechli podezření z porušení vládních nařízení, jiní na místě raději zaplatili pokutu. Ke znovuotevření restaurace se na sociálních sítích přiznal sám majitel.

"Omlouvám se všem, kteří jsou přesvědčeni, že naše hostinské služby jsou také rizikové pro přenos chřipky. Já už dále čekat nemohu. Doufal jsem, že mí představitelé vědí, co činí. Ale není tomu tak.Proto přijměte pozvání na dobré točené pivo, kance či husu. Chápu, že náš záměr může velmi rychle skončit, pak ale budu vytrvale žalovat naše představitele, kteří nás svým vyjádřením neustále uvádí v omyl a způsobují škody. Odvážným zákazníkům budeme točit Plzeň za symbolickou korunu. Koruna je totiž symbol naší státnosti," napsal pan Jakub na facebook podniku den před otevřením. Ignorovat zákaz plánuje dle svých slov i v pátek.

Související obsah

Ve čtvrtek v podvečer do restaurace vtrhlo zhruba patnáct policistů, kteří společnost rozpustili. V podniku byl v té době kromě majitele také kuchař, jedna servírka a zhruba deset hostů. Těch se v hospodě během dne vystřídalo celkem dvanáct.

  

Všechny přítomné policisté ztotožnili a vyslechli. Štamgasti, kteří do restaurace i přes zákaz zavítali, alespoň pamatovali na základní covidovou ochranu - roušky. Nejedná se o první podobný zásah, do tajně otevřené hospody vyráželi začátkem listopadu i policisté z Pardubic.

Majitel podniku Šeberák reportérům TV Nova v slzách přiznal, že k otevření ho dohnala zoufalá finanční situace. "Nemám ani na nájem...na výplaty," svěřil se. Vláda podle něj vytváří ryzí chaos a on jakožto majitel restaurace musí být zodpovědný.

"Musím se chovat zodpovědně a hlavně úmyslně nečinit škody na hospodaření a majetku mnou řízené s.r.o. Tak praví zákon. Nevím, jak to celé dopadne, ale je možné, že ústavní soud shledá současná opatření za nezákonná. Potom i já se dostanu na stranu nezákonného jednání. Ať už to bude nezákonné čerpání podpory či nedodržování pravidel dle živnostenského zákona," vyjádřil se na sociálních sítích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz