Domácí

Školy v pondělí zůstanou ve čtvrtém stupni, i když vláda rozvolní opatření

Školy v pondělí zůstanou ve čtvrtém stupni, i když vláda rozvolní opatření
Zdroj: TV Nova

Pokud Česká republika přejde od pondělí 30. listopadu do třetího stupně protiepidemického systému PES, zůstanou školy v každém případě na stupni čtvrtém. Informovala o tom mluvčí ministerstva školství. Školy tak budou mít dost času připravit se na změny.

O tom, zda ČR bude moci přejít do třetího stupně a rozvolnit některá opatření včetně těch, které se týkají výuky, rozhodne vláda v neděli. Nová pravidla by pak měla vejít v platnost hned od pondělí.

"V současné době jsme ve čtvrtém stupni a o případném přechodu do nižšího stupně se bude rozhodovat až na základě dat. Rozhodující bude pozice ministerstva zdravotnictví," potvrdila v pátek pro TN.cz mluvčí MŠMT Aneta Lednová a doplnila, proč školy nepřejdou na třetí stupeň hned od pondělí. "Ministerstvo školství bude postupovat obdobně jako v předchozích případech, oznámí školám informaci a dá jim dostatečný čas na přípravu," uvedla Lednová.

Aktuálně mají prezenční výuku děti v mateřských a speciálních školách a na prvním stupni základních škol. Od 30. listopadu nastoupí do škol na střídavě prezenční a distanční výuku žáci na druhém stupni. Na středních, vyšších odborných a vysokých školách se až na výjimky učí distančně.

Související obsah

Přechodem do nižšího stupně by podle tabulky PES mohli do škol všichni studenti středních a vyšších odborných škol. Do školy by chodili každý druhý týden podobně jako děti na druhém stupni ZŠ. Vysokoškolští studenti by nadále studovali na dálku s výjimkou prvních ročníků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz