Krimi

Policejní razie utnula v centru Prahy tajně otevřený klub se stovkou hostů

Tajně otevřený klub v centru Prahy obsadili v noci na sobotu policisté. Dovnitř se předtím na heslo dostalo přes 100 hostů, kteří popíjeli a bavili se, jako by neexistovala žádná omezení kvůli koronaviru.

Otevírání restaurací a podniků okomentoval premiér Andrej Babiš (ANO): "Pokud restaurace našli způsob jak obcházet nařízení, že uzavírají dohody o provedení činnosti s hosty, tak to je skutečně nezodpovědné a vlastně ohrožují sami sebe a vlastně ohrožují většinu našich lidí, kteří jsou zodpovědní a dodržují tahle nařízení. My to neděláme z plezíru."

Nelegální party v Anenské ulici na Starém Městě se otevřela ve 22 hodin. O jejím konání se zájemci dozvěděli přes soukromý profil na sociální síti. Zde mimo jiné dostali heslo, kterým se museli prokázat u vstupu a instrukce. Vše v angličtině.

V okolí klubu se pohybovaly skupinky převážně cizinců. Přímo ke vchodu mohli maximálně po čtyřech, aby neupoutali pozornost. U vstupních dveří z Anenské či Karlovy ulice pak hlídači řekli heslo a mohli do pasáže, kde podnik sídlí. Vstupné činilo 100 až 300 korun, podle doby příchodu.

“Popíjeli jsme a bavili se. Kdo měl roušku, tak ji měl staženou pod bradu. Přece na tajné party nebudete nosit roušku,“ řekla později jedna z návštěvnic. Podle ní bylo uvnitř 200 až 300 hostů, převážně cizinců. Někteří prý kouřili marihuanu, tvrdé drogy nezaregistrovala.

  

Nelegální akce měla trvat do čtyř ráno, kolem půlnoci ji však ukončili policisté. Zasahovalo jich několik desítek. Provozovatelé je odmítli vpustit dovnitř, tak vyrazili vstupní vrata beranidlem.

Podíejte se na reakci Andreje Babiše na nelegální party:

Související obsah

Každého z hostů zkontrolovali, hrozí jim několikatisícové pokuty. Pořadatelům pak sankce v rádu miliónů. Desítku lidí policisté zadrželi a ve tři ráno je odvezli antonem na služebnu.

Policejní video zachycuje razii za použití beranidla:

"Když se policisté dostali do sklepních prostor, tak zjistili, že se tam nachází 119 lidí, kteří se tam účastní jakési nelegální party. Všechny tyto osoby policisté ztotožnili a zjistili, že se jedná o 102 cizinců a 17 Čechů. Mezi nimi bylo 8 osob, u kterých se domníváme, že se jednalo o organizátory akce a ti skončili na policejní služebně, aby situaci vysvětlili. Okolnostmi případu se zabýváme a je předpoklad, že věc bude řešena oznámením správnímu orgánu," sdělil k případu mluvčí policie Jan Daněk.

Během zásahu sanitka přijela pro jednu dívku, které se zřejmě vlivem požitých nápojů či jiných věcí udělalo špatně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz