Zahraničí

Po bouři se Sardinií prohnala tsunami bahna, tři lidé zemřeli! VIDEO

Tři životy si vyžádaly silné deště, které v sobotu zasáhly italskou Sardinii. Po přívalových srážkách totiž následovaly sesuvy půdy a vlny bahna. Nejhůře extrémní počasí zasáhlo městečko Bitti na severu ostrova, kde přívaly bahna zaplavily ulice a strhly most.

Zahraniční agentury informovaly, že na náměstí před radnicí v Bitti zůstala po sobotních silných deštích několikametrová vrstva bahna, které se rozlilo i do okolních ulic a strhlo zdejší most.

Bahenní tsunami odnesla i zaparkovaná auta a podle portálu Il Fatto Quotidiano si tu vyžádala tři lidské životy. Prvním mrtvým je pětapadesátiletý farmář, kterého sesuv půdy smetl, když se vracel do města.

Druhou obětí řádícího živlu je devadesátiletý penzista, který utonul přímo doma. O rok mladší seniorku příval bahna zaskočil před domem. Její tělo záchranáři zatím nenašli, ale šance, že přežila, už je den po katastrofě minimální.

Související obsah

Výstraha před silnými dešti platí pro Sardinii i v neděli, meteorologové přitom předpokládají, že se bouřlivé počasí rozšíří i do pevninské Itálie, konkrétně do Kalábrie.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz