Krimi

Podkroví rodinného domu lehlo popelem, škoda je dva miliony. FOTO

Podkroví rodinného domu lehlo popelem, škoda je dva miliony. FOTO
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Celkem pět jednotek hasičů bojovalo v neděli v Olšovci na Přerovsku s rozsáhlým požárem podkroví a střechy rodinného domu. Oheň se díky včasnému zásahu sice nerozšířil na okolní domy, přesto napáchal škodu asi dva miliony korun.

"Požár nám byl hlášený v 11:17. Na místo jsme vyslali celkem pět jednotek - jednu profesionální a čtyři dobrovolné. Vyšetřovatel stále pracuje, příčina požáru zatím není stanovená," řekl v neděli pozdě odpoledne TN.cz mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Podle informací TN.cz zatím nic nenasvědčuje tomu, že by oheň někdo založil úmyslně. Hasiči zbytky střechy rozebrali a procházeli s termokamerou, aby našli všechna skrytá ohniska.

Související obsah

"Místo jsme kolem 16. hodiny předali majitelům, u domu ovšem ještě jako dozor zůstali místní dobrovolní hasiči, kteří by měli vše hlídat až do večera. Škoda je předběžně vyčíslená na dva miliony korun," informoval Hošák.

Požár se naštěstí obešel bez zranění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz