Zahraničí

Trump neumí prohrávat? Vítězství Bidena u voleb stále odmítá uznat

Donald Trump stále odmítá uznat výhru Joa Bidena v prezidentských volbách a pokračuje v napadání jejich výsledků v jednotlivých státech. Ve Wisconsinu skončilo přepočítávání výsledků pěknou ostudou. Trumpův tým zaplatil přes 65 milionů korun za přepočet, který nakonec přidal další hlasy jeho protivníkovi.

Trumpův seznam porážek se stále zvětšuje. Po přepočítávání hlasů ve státě Wisconsin jeden ze dvou tamních okresů ohlásil výsledek. Podle něho získal Joe Biden o 132 hlasů víc než po prvním sečtení. Úředníci tam totiž našli stovky nezapočítaných volebních lístků.

"V hlasech jsou obrovské nesrovnalosti. Nikdo těm číslům nevěří. V dalších týdnech se budou dít věci, které budou lidi šokovat," prohlásil Donald Trump na účet prezidentských voleb.

Související obsah

Trumpovu žalobu neuznal ani soud v Pensylvánii, kde jeho tým zpochybňoval počet hlasů pro demokrata Bidena. Ten tam vyhrál o 81 000 hlasů. Trump se ale s rozhodnutím soudu odmítá smířit.

"Počet hlasovacích lístků, ktreé zpochybňujeme v Pensylvánii, je mnohokrát větší než volební rozdíl 81 000 hlasů. Není to ani těsné. Součástí tohoto případu je nezákonnost a podvod. Připravujeme dokumenty. Odvoláme se!" zuřil na twitteru.

Související obsah

Demokrat Joe Biden už se soustředí na budoucí prezidentské povinnosti. Jeho prioritou je pandemie koronaviru. "Jako národ se musíme spojit a bojovat za náš společný cíl, porazit tento virus," sdílel na sociálních sítích.

Spojené státy jsou nejvíce zasaženou zemí a počty nově nakažených tam denně stoupají. Američané by se mohli dočkat první várky vakcíny už v prosinci. Joe Biden prý ponechá rozhodnutí o její distribuci na odbornících.

Hana Jelínková, kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz