Krimi

Milovanou kobylku někdo zastřelil kuší. Zdrcený majitel vypsal odměnu

Policie na Teplicku pátrá po pachateli, který zabil na zemědělské farmě přibližně 16letou kobylu. Za dopadení vypsal majitel stáje odměnu.

Kobylu ze stáje na Teplicku někdo zřejmě střelil loveckou kuší do hrudníku a pak jí ještě uříznul ucho. Podle veterináře zvíře nezemřelo ihned. Kobylka se pásla na oplocené pastvině a na statku prý vozila městské děti. Proč by chtěl bezbranné zvíře někdo takto ohavným způsobem zabít, prý majitel stáje netuší.

"Jestli si nějaký úchylný jedinec vystřelil na velký zvíře, aby si vyzkoušel kuši, kterou si koupil, nebo má tu potřebu zabíjet. Vypsal jsem odměnu čtvrt milionu korun, abych podpořil vyšetřování. Tu kobylku milovala celá rodina," řekl majitel kobylky Daniel Pitek.

Související obsah

Po pachateli pátrá policie, najít ho ale zřejmě nebude snadné. Pokud se sám někde neprořekne, nebo se nenajde svědek, který by zaznamenal v lesích lovce s kuší nebo lukem, jsou šance na jeho nalezení velmi malé. Za týrání zvířat hrozí dvouleté vězení. Podobné zbraně přitom nepodléhají registraci a pořídit si je může prakticky kdokoli.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz