Domácí

Zbraň, se kterou pláchl myslivci na jihu Čech jelen, se stále nedaří najít!

Ještě stále se nenašla kulovnice, o kterou před týdnem přišel myslivec při střetu s jelenem. Při honu nedaleko Horní Plané na Českokrumlovsku se jelenovi zamotal do paroží řemen od zbraně a zvíře pak i s ní uteklo pryč.

Zřejmě podobně jako v písni Waldemara Matušky se teď cítí myslivec, kterého na jihu Čech jelen připravil o kulovnici. "Jo, všichni se tlemí a všichni myslivci dostali fotku, jestli náhodou mají všechny, aby si to doma přepočítali," baví se na jeho účet místní.

"Já měl hned mraky telefonů, co tady děláme v Horní Planý, jestli vyzbrojujeme zvěř, jestli můžou přijet na houby, aby neměli zbraně na hlavě," popsal Václav Bürger, majitel farmy s jeleny v Horní Plané.

Hon se konal v boletickém vojenském újezdu. A protože do rozlehlých lesů moc lidí nesmí, najít zbraň nebude jednoduché. "Jelen nerespektuje samozřejmě hranice újezdu, nicméně je pravděpodobné, že ta zbraň zůstala v té přírodní oblasti, uvnitř vojenského újezdu," tvrdí mluvčí Vojenských lesů a statků ČR Jan Sotona.

Související obsah

Kolega myslivce, který o zbraň přišel, k celé historce moc informací přidat nechtěl. Vyjádřit se blíže nechtěl ani Sotona. "Co bych se měl k tomu vyjadřovat, já nejsem mluvčí jelena," prohlásil.

Podle informací televize Nova se mělo jednat o kulovnici ráže 22 Hornet. Myslivec, který o ni přišel, může i přes roztrženou bundu mluvit o velkém štěstí. Jelen proti němu prý vyrazil nečekaně z houští.

Související obsah

"Ten jelen neměl jiné východisko než vyrazit na toho myslivce, měl strašný štěstí, že ho nezranil, že ho nezabil. Může se to stát, takových případů jsou mraky u téhle zvěře," tvrdí Bürger.

Pokud byste spatřili jelena s kulovnicí v paroží nebo zbraň někde v lese našli, volejte na linku 158.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz