Počasí

Střední Evropu zasype sníh. V Alpách mohou napadnout až dva metry

Střední Evropu zasype sníh. V Alpách mohou napadnout až dva metry
Zdroj: Getty Images

Pořádné sněhové nadílky by se tento týden mohla dočkat střední část Evropy. Podle meteorologů by počasí také na našem území mohla ovlivnit přicházející tlaková níže, takzvané Jadranky. V kombinaci studeného vzduchu a vydatných srážek by tak krajinu mohla přikrýt sněhová peřina.

"Takzvané jadranky, jak se nazývá tlaková níže, které přichází na území střední Evropy od Jaderského moře, s sebou přináší vydatné srážky. V kombinaci se studeným vzduchem tak bude vydatně sněžit,“ uvádí na webu portál imeteo.sk.


Jadranky jsou však také velmi nestabilní. Pokud na území začne proudit teplejší vzduch, sníh se neudrží dlouho, protože začne vydatně pršet. Už ve čtvrtek proto meteorologové očekávají vydatné sněžení. Jaké počasí nás v jednotlivých dnech tohoto týdne čeká v Česku naleznete v tomto článku.

Související obsah


Ke konci týdne by se však mělo v Evropě začít oteplovat a sníh má vystřídat déšť. V některých místech, například v Alpách, Chorvatsku, Rakousku nebo ve Slovinsku se však studená fronta udrží. Meteorologové zde předpokládají, že by mohlo napadnout až 20 centimetrů sněhu.


"Nad Jadranem by se poté měla prohloubit další tlaková níže, která ve velké míře ovlivní počasí v oblasti Alp. Na jihu by mohly napadnout až dva metry sněhu,“ doplňují odborníci. 


Severní Čechy bojují se suchem. Více se dozvíte v následující reportáži: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz