Domácí

MAPA ZLOČINU v Česku: Podívejte se, jaké nebezpečí hrozí u vás!

MAPA ZLOČINU v Česku: Podívejte se, jaké nebezpečí hrozí u vás!
Zdroj: TV Nova

Policie ve spolupráci s ministerstvem vnitra zveřejnila podrobnou mapu kriminality. Každý se tak od úterý může podívat, co musí policie řešit v jeho městě.

Policie spustila v úterý pilotní projekt, který je dostupný široké veřejnosti. Lidé se mohou nově podívat kolik trestných činů a přestupků se odehrálo v jejich městě. Zobrazit si můžou i o jaké činy přesně šlo a zda byly vyšetřeny.

Mapu najdete na stránkách kriminalita.policie.cz. Z čísel vyplývá, že suverénně nejvíce vedou v České republice přestupky.

Zdroj: Policie ČR

Například v Praze evidovala policie v listopadu 11 tisíc skutků. Téměř deset tisíc z nich byly různé přestupky, následovalo 618 krádeží a 381 vloupání. Policisté zaznamenali také pět činů, které spadají do kategorie extremismus.

Zdroj: Policie ČR


Lidé se mohou podívat také na konkrétní oblast. Například na hlavním nádraží v Praze se stalo v listopadu 238 skutků. Každý jednotlivý skutek si lze otevřít a zjistit, kdy přesně se stal a zda byl objasněn. 

Související obsah

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) je projekt důležitý pro ochranu občanů. "Vidím za tím ohromný kus práce a gratuluji tvůrcům z ministerstva i policie, že se jim povedlo dostat projekt do této fáze. Data z map jsou v otevřeném formátu, čímž dáváme odborníkům možnost si je stáhnout a dál s nimi pracovat, například vytvářet mobilní aplikace pro veřejnost v oblasti bezpečnosti a prevence kriminality," uvedl ministr.

„Hlavním cílem ve všech rovinách je dále snižovat již tak rekordně nízkou kriminalitu v České republice, zvyšovat její objasněnost, cíleně plánovat policejní hlídky a preventivní opatření do těch skutečně nejrizikovějších míst, snižovat administrativu, a naopak zvýšit pobyt policistů v ulicích,“ uvedl 1. náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Na jaře se kriminalita výrazně snížila. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz