Sněmovna

Poslanci schválili pozměňovací návrh Senátu o paušální dani

Poslanci schválili pozměňovací návrh Senátu o paušální dani
Zdroj: TV Nova

Sněmovna schválila pozměňovací návrh Senátu o zvýšení daňových příjmů krajů v rámci novely o zavedení paušální daně pro OSVČ. Využít paušální daň budou moci podnikatelé s obratem do 1 milionu korun od příštího roku. Dále bude Sněmovna schvalovat návrh státního rozpočtu na rok 2021 se schodkem 320 miliard korun. Budou se muset také vypořádat s předlohami, které do Sněmovny vrátil Senát.

Schůze byla zahájena dnes ve 14:00 a je plánovaná na dva týdny. Skončit by tedy měla v pátek 18. prosince. Nejsledovanějším bodem je návrh státního rozpočtu na příští rok. Ve druhém čtení dostanou poslanci příležitost vznášet své návrhy na přesuny peněž uvnitř rozpočtu, jeho základní parametry včetně deficitu už měnit nemohou.

Sněmovna dnes už schválila s účinností od ledna nový odpadový zákon, který posouvá o šest let konec skládkování. Poslanci odmítli senátní návrh o roční odklad účinnosti. Senát také poslancům vrátil k projednání vodní novelu proti suchu, která by měla zjednodušit obnovu koryt malých toků.

Sněmovna také bude řešit předlohu, která souvisí s Dukovany a budí kritiku části opozice. Ta prosazuje, aby smlouva o výkupu elektřiny respektovala české bezpečnostní zájmy, což má souvislost s možným výběrem dodavatelů stavby elektrárny z Ruska a Číny. Návrh pořadu schůze Sněmovny obsahuje celkem více než 490 bodů. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz