Domácí

Žena zapomněla peníze v bankomatu. Poctivý nálezce je odevzdal policii

Žena zapomněla peníze v bankomatu. Poctivý nálezce je odevzdal policii
Zdroj: Mediafax/ Profimedia.cz

O deset tisíc korun málem přišla roztržitá žena, která hotovost zapomněla v jednom z bankomatů ve Frýdku-Místku. Peníze však objevil poctivý nálezce, který je odevzdal na místní policejní služebnu. Policisté už finanční obnos vrátili majitelce.

"Je příjemné vědět, že se ještě najdou poctiví lidé, kteří odevzdají věc, která jim nepatří. Obzvlášť, když se jedná o větší finanční částku,“ libuje si policejní mluvčí Karolína Bělunková. Ta o případu informovala v úterý.


Policisté však upozorňují, že ne vždy mívají tyto události šťastný konec. "Mnohdy zapomětlivého chování využijí lidé, kteří nález bohužel neodevzdají,“ vysvětlila Bělunková. Podle mluvčí měla zrovna tato žena hrozné štěstí.

Související obsah


Lidé by proto měli věnovat velkou pozornost i při tak běžných činnostech, jako je například výběr hotovosti z bankomatu. "Také bychom chtěli připomenout, aby i v této nelehké době byli občané obzvlášť obezřetní,“ dodala Bělunková.


S blížícími se Vánoci bychom navíc měli být více ostražití a hlídat si své věci. "Potřeba nákupů roste a finanční obnos tak v našich kapsách je obvykle větší než v průběhu roku,“ uzavřela Bělunková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz