Zahraničí

Dovolená v Česku jí zničila život i vzhled. Ženě (52) odstranili část lebky

Dovolená v Česku jí zničila život i vzhled. Ženě (52) odstranili část lebky
Laura Golda před a po zranění Zdroj: gofundme.com

Dovolená v České republice Rakušance změnila život o 180 stupňů. Andrea Goldová (52) během ní vypadla v noci z okna.

Místo vysněné dovolené přišly nejhorší chvíle jejího života. Během dovolené v Česku utrpěla hororové zranění. "S přítelem jsme byli na dobré večeři. Když jsem si však lehla do postele, měla jsem velmi zvláštní pocit, ani ho neumím popsat. V noci jsem se probudila a šla k oknu, abych se nadýchala čerstvého vzduchu. Asi jsem omdlela, procitla jsem až ve chvíli, kdy jsem ležela na zemi a cítila, jak mi doslova praskají kosti," popisuje hrozivé momenty učitelka Andrea.

Lékaři se již smiřovali s tím, že žena pád ze sedmimetrové výšky nepřežije. Vzhledem ke komplikacím v léčbě byla týden v kómatu. Kromě toho měla i několik zlomenin včetně pánve, páteře, žeber a ruky. "Myslela jsem si, že to nepřežiji. Lékaři mi museli vytvořit doslova celé tělo. Srdce a žaludek byly v pořádku, avšak ledviny a játra byly poškozeny," říká vdova Andrea, která vychovává dceru Lauru.

Žena absolvovala čtyři náročné operace, během kterých jí museli otevřít lebku, do které jí umístili plastové kosti, které chrání mozek. Část zničené lebky jí ale museli zcela odstranit. Vzhledem k množství poškozených svalů nemohla rok hýbat rukou, píší tvnoviny.sk.

I po roce od neštěstí Andrea stále pociťuje následky, které ji možná budou provázet do konce života. Z tohoto důvodu se její dcera rozhodla založit veřejnou sbírku na GoFundMe, z níž by mohla matce zaplatit finančně náročné léčení.

Související obsah

"Nemůžu jít sama ven, vidím dvojmo. O desáté nebo jedenácté už musím ležet, protože mám bolesti a nemohu mluvit. Mé tělo potřebuje na uzdravení nesmírně mnoho času," dodává žena s tím, že bude bojovat do posledních sil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz