Domácí

Experti se obávají uvolnění restrikcí! Nedopadne to dobře, tvrdí virolog

Tak, jak přichází rozvolnění opatření, sílí i obavy z opětovného zhoršení epidemické situace. Bojí se také odborníci, podle kterých by lidé měli stále dbát na své zdraví a dodržovat stanovená opatření.

"Mám obavy z toho, když jsem viděl, jak lidé nadšeně říkali, že půjdou do hospody. To nedopadne dobře,“ myslí si imunolog Václav Hořejší.

Podle něj právě toto chování a jednání lidí znovu povede ke zhoršení epidemické situace a znovu v systému PES spadneme do čtvrtého stupně. "Nejvíce mám strach z návštěv restaurací a wellness center,“ dodává Hořejší.

Související obsah

Zároveň doplnil, že lidé nesmí usnout na vavřínech. Protože pokles čísel souvisí s tím, jak moc se testuje, a kdo testy podstupuje. "Důležité je, kolik lidí je v nemocnicích. Čísla jsou však stále hrozně vysoká,“ tvrdí Hořejší.

Lidé prý navíc nemohou očekávat, že budou čísla v současné době klesat. Kvůli uvolnění restrikcí se podle Hořejšího budou jistě zhoršovat a nakažených bude v Česku přibývat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz