Domácí

Davy lidí vzaly obchody útokem. Venku se tvoří dlouhé fronty

V České republice ve čtvrtek odstartovala další vlna rozvolňování ochranných opatření proti šíření koronaviru. Po více než měsíci se tak znovu otevírají obchody, restaurace, bary nebo služby. Pro jejich provoz ale dál platí omezení odpovídající třetímu stupni protiepidemického systému. Davy lidí vzaly obchody útokem.

Do obchodů po celém Česku vyrazily davy lidí. Od rána se před nimi tvořily dlouhé fronty. Jinak tomu nebylo v jednom z obchodních center v Praze. Ačkoli oficiálně má centrum otevírací dobu od devíti hodin ráno, tak lidé stáli před zavřenými obchody už od třičtvrtě na devět.

Před obchody, kde se očekávalo větší množství zákazníků, jsou natažené pásky, které vymezují prostor, kde můžou zákazníci stát. Pak už je na každém z provozovatelů, aby dohlédl na maximální počet zákazníků uvnitř. Stále platí, že každý nakupující pro sebe musí mít 15 metrů čtverečních plochy.

Související obsah

V některých obchodech kapacitu kontrolují pomocí počtu košíků, jinde si lidé berou čísla, která pak při odchodu z prodejny zase odevzdávají. Možnosti otevřít využili v rámci zmíněného centra všechny obchody a otevřené jsou i restaurace. Jídlo ale vydávají pouze přes výdejní okénko. U stolů se jíst nesmí.

Od čtvrtka mohou své služby opět poskytovat také kadeřnice, pedikérky a kosmetičky. Musí ale splňovat přísná bezpečnostní opatření. Na 15 metrů čtverečních plochy provozovny může být pouze jeden zákazník. Kadeřnické salóny po celém Česku každopádně hlásí obrovský zájem klientů.

Jak to dnes vypadalo v kadeřnických salónech, se podívejte v reportáži:

Na dodržování opatření dohlížela také městská policie:

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz