Krimi

Nečesaného kauza definitivně končí. Útok na kadeřnici zůstane bez trestu

Policie odložila případ přepadení kadeřnice z Hořic na Jičínsku, který se stal před sedmi lety. Pachatel je tak stále neznámý. Souzen byl v této kauze Lukáš Nečesaný, ten byl ale po maratonu soudních jednání loni pravomocně zproštěn viny z pokusu o vraždu.

 Píše se 21. únor 2013, je těsně před pátou hodinou a v kadeřnictví v Hořicích na Jičínsku se právě odehrává hrozivá scéna. Tehdy 53letou kadeřnici surově napadl neznámý pachatel, šestkrát ji udeřil polenem do hlavy a z kadeřnictví odešel s deseti tisíci v kapse. Těžce zraněnou kadeřnici našel v kaluži krve její syn.

O pár týdnů později byl z útoku obviněn tehdy dvacetiletý student Lukáš Nečesaný, na základě pachových stop byl i odsouzen. Jenže po několika soudních řízeních se ukázalo, že kriminalisté ani státní zástupce nemají dostatek důkazů a Nečesaný byl zproštěn viny. Proto se rozběhlo vyšetřování nové, jenže to bylo neúspěšné.

"Opětovné prověřování případu bylo zahájeno s ohledem na pravomocné rozhodnutí Vrchního soudu v Praze z března roku 2019, resp. na základě celé řady soudních rozhodnutí mu předcházejících,“ vysvětluje Magdaléna Vlčková, mluvčí PČR Královéhradeckého kraje.

Související obsah

Podle policie ale nebyly zjištěny skutečnosti, na základě kterých by se mohlo zahájit trestní stíhání možného pachatele. "Kriminalisté proto případ v souladu platnou legislativou odložili,“ dodala mluvčí.

Podle kriminalistů ale zároveň existuje možnost, že by se v budoucnu mohl případ znovu otevřít. Musely by se ale objevit nové důkazy. Trestní řízení je neveřejné, a tak policie další konkrétní informace nemůže sdělit.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz