Domácí

Opatření se nevyhla ani Mikulášovi s čertem. Ten letos nesmí použít pytel

Děti letos čeká kvůli protiepidemickým opatřením velmi netradiční mikulášská nadílka. Dlouho přitom hrozilo, že Mikuláš, čert a anděl do ulic nevyrazí vůbec. Děti z mateřských a základních škol navštívili už v pátek a většinou se nadělovalo před školou.

Letos je všechno jinak. Čerti nesmí řetězy řinčet ve třídách a všichni musí mít roušky. Mikuláš s čertem a andělem letos proto nadělovali před základní školou. Jako třeba v Rymicích na Kroměřížsku.


"Protože je Mikuláš, anděl, čert třetí osoba, která má zakázaný vstup do škol, tak dodržujeme i odstup dvou metrů,“ řekla ředitelka ZŠ a MŠ Rymice Lenka Veselá.


Na pár místech ale přesto vymysleli, jak nemrznout venku. "Museli jsme letos použít naše vlastní kolegy, abychom snížili riziko,“ popisuje ředitelka jedné ze soukromých mateřských škol v Brně Eliška Krejčí Reková.

Související obsah


I tak se ale dodržovaly předepsané rozestupy a trojice ve třídě strávila jen několik minut. "Já se vůbec nebojím čertů, protože jsem se na to díval v páteční pohádce,“ usmíval se jeden z dotázaných chlapců.


Mikuláš nechal každému z dětí i dopis, kde je pochválil a vytkl případně zlobení. A přísná pravidla budou platit i v sobotu. "Epidemická opatření platí jak pro normální smrtelníky, tak pro pohádkové bytosti,“ řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).


Ve vnitřních prostorách smí být pohromadě maximálně deset lidí a všichni musí mít roušky. Venku se může potkat až 50 lidí, ale musí dodržet rozestupy. A čert letos musí kvůli opatřením zapomenout i na strkání dětí do pytle.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz