Domácí

Češi zkupují lyžařské vybavení. Vstup do obchodů si musí rezervovat

Velký zájem zaznamenali prodejci lyžařského vybavení. Někde už zimní zboží prodávají ve slevách. Kvůli omezenému počtu zákazníků na prodejnách museli někteří provozovatelé dokonce zavést rezervační systém.

Kvůli nejisté lyžařské sezóně řada lidí letos s nákupem lyžařského vybavení otálela. V pátek dal ale ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) skiareálům zelenou, sjezdovky se otevřou 18. prosince. Prodejci lyžařského vybavení se v sobotu téměř nezastavili.


"Tím, že jsme otevřeli o čtrnáct dnů později a počet zákazníků v prostorách je limitovaný, tak propady jsou v řádech milionů. Vyřešili jsme to rezervačním systémem u vstupu. To znamená, kdo sem chce přijít, tak se musí online na našich stránkách rezervovat,“ popsal situaci jednatel obchodu Lyžebraní Jaromír Fic.

Související obsah


Kvůli obavám z toho, jak bude vypadat letošní lyžařská sezóna se řada lidí rozhodla investovat do vybavení na skialpinismus a běžeckého lyžování. "Situace poznamenala i strukturu prodeje tak, že o běžkové a skialpové věci je daleko větší zájem,“ doplnil Fic.


"Nevím, jak to bude vypadat s letošní sezónou, takže bych chtěl zkusit skialpové lyžování,“ řekl jeden z dotázaných.

Související obsah


Kvůli obavám z toho, aby se naskladněné vybavení stačilo prodat už někde prodávají zboží ve slevách. "Lyže se objednávají rok dopředu, takže my máme spoustu zboží a slevy začaly už vlastně během Black Friday,“ dodal provozní ředitel Happy Sportu Petr Křivánek.


Nové modely lyží přitom běžně zlevňují až po Novém roce.

David Marek zhodnotil ekonomickou situaci týkající se rekordních tržeb:


 

Eliška Kopánková, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz