Domácí

Seniory mohli v domovech navštívit příbuzní. Setkání se neobešla bez slz

Sobota byla ve znamení mnoha šťastných a dojemných setkání klientů domovů pro seniory s jejich dětmi a příbuznými. Za přísných opatření se mohli po několikaměsíční odluce znovu setkat. Návštěvy musely projít testy na koronavirus.

Paní Bobvošová z Liberce aktuálně prodává na libereckých vánočních trzích a sobota je pro ni skutečně velkým dnem. Po dlouhé době mohla totiž navštívit rodiče v domově důchodců. "Neviděli jsme se tři měsíce. Bolí to? Bolí. Čekáte slzy? No už je mám teď já sama,“ popsala své pocity Lenka Bobvošová.


Aby rodičům připomněla Vánoce, cestou jim kupuje frgály a ovoce. V domově pro seniory prošla důslednou kontrolou. Musela mít filtr FFP2, dezinfikované ruce, pak vyplnila čestné prohlášení, že není nemocná.

Související obsah


Ve společenské místnosti podstoupila, stejně jako štáb TV Nova, rychlotest na covid-19. Poté následovala třicetiminutová pauza, než se vyhodnotily testy. "Je to personálně náročné. Znamená to tři lidi, kteří nejsou ve směně a jsou tady,“ tvrdí ředitel domova pro seniory v Liberci Jan Gabriel.


Maminka neslyší, a tak jí paní Bobvošová píše důležité věci na tabulku. Tatínek dostává třešňové větvičky. To, aby mohl dodržet tradici a potěšit svoji ženu. "Jsou to velké emoce. Dlouhé čekání. Když člověk nemůže za rodiči, nemůže se s nimi obejmout a pohladit, je to hrozné,“ stýská si Bobvošová.


Paní Bobvošová se už teď objednává na další návštěvu. Kapacity jsou omezené, a tak musí čekat, kdy na ni zase vyjde řada.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz