Domácí

Myslivec na honu střelil kolegu. Trefil ho 17 broky, zraněný skončil na chirurgii

Myslivec na honu střelil kolegu. Trefil ho 17 broky, zraněný skončil na chirurgii
Zdroj: Profimedia

Při sobotním honu u Dalešic na Třebíčsku postřelil myslivec svého kolegu brokovnicí. Zasáhl ho podle policistů nejméně 17 broky do nohou, když mířil na zajíce. Zraněného muže převezli záchranáři do třebíčské nemocnice na chirurgii.

Policisté vyjeli k honu, který pořádalo Myslivecké sdružení Dalešice, v sobotu kolem poledne. "V průběhu třetí leče při výstřelu na zajíce z legálně držené brokové kozlice zasáhl padesátiletý myslivec dalšího účastníka honu,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.


Myslivec svého stejně starého kolegu zasáhl podle policistů nejméně sedmnácti broky do nohou a poranil jej. "Zraněný muž byl ošetřen a následně hospitalizován na chirurgickém oddělení třebíčské nemocnice,“ doplnila Čírtková.

Související obsah


Honu se účastnilo celkem 19 střelců a devět honců. Účastníky policisté podrobili dechové zkoušce, která byla u všech negativní. Zbraň, ze které vyšel výstřel, policie zabavila. Případem se nyní zabývají kriminalisté.


"Vyšetřovatelé zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uzavřela Čírtková.

Myslivec chtěl zastřelit prase, místo toho střelil svého kolegu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz