Domácí

Štědrovečerní tabule se letos prodraží. Na tolik nás hodování vyjde

Bohatá štědrovečerní tabule zřejmě letos v mnoha domácnostech bude chybět. Situace donutila řadu lidí šetřit. Navíc vzrostly i ceny základních surovin k pečení cukroví. Naopak třeba bramborový salát nás vyjde levněji.

Kapr nebo řízky. O tom se možná pohádá nejedna rodina. Půjde nejen o chuť, ale i o peníze. Zatímco cena za kapra se pohybuje okolo 80 korun, jestli si chcete pochutnat na vepřovém řízku, připlatíte si. "Celkově ale kapr může vyjít i na 350 až 400 korun,“ tvrdí ekonom Štěpán Křeček.


Čtyřčlenná rodina tak může jen za základní pohoštění utratit i 650 korun. Nicméně ušetří na bramborách - salát tak vyjde levněji. Stejně tak oproti loňsku podraží pomeranče, nebo šunkový salám na chlebíčky. I tradiční rozkrajování jablka vyjde tentokrát dráž. Ceny ale stoupají i u dalších potravin.

Související obsah


Češi letos podle ekonomů chtějí za jídlo na vánoční stůl utratit maximálně dva tisíce korun. "Je však možné, že mnozí Češi budou mít skromnější tabuli,“ dodal Křeček.


Máslo, vejce, mouku, která letos také zdražila a domů. I reportérka TV Nova se pokusila upéct cukroví, mezi Čechy jedno z nejoblíbenějších - linecké. Základní těsto je nachystané, reportérka si vzala úsměvnou vařečku, a šlo se na nejdůležitější práci.


Pokusy o souměrná kolečka pak míří do trouby. Za ingredience na 60 kousků reportérka zaplatila 156 korun, což je o 10 korun víc, než loni.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz