Domácí

Jessica (4) trpí vzácným syndromem. Rodičům pomáhají Dobří andělé

Nadace Dobrý anděl za dobu své existence už pomohla tisícům rodin v těžké životní situaci - například i rodině čtyřleté Jessicy. Od narození se potýká se vzácným neurologickým a kožním onemocněním doprovázeným těžkými epileptickými záchvaty. Nemoc doprovází i zelený zákal a opožděný vývoj. I přesto se mladí rodiče nevzdali a s osudem dcerky se perou statečně.

Život se s malou Jessicou nemazlil už od prvních minut, kdy spatřila světlo světa. Narodila se s naevus flammelus - neboli ohněm na tváři. Ten doprovází vzácné neurologické onemocnění Sturge Weberův syndrom. "Byl to šok, bylo to hodně probrečených nocí a dnů,“ popsala maminka holčičky Kateřina Plamínková.


"My už jsme si na to zvykli, že už taková je, takhle to osud chtěl a takhle to prostě bude. Je to nevyléčitelný a nic se s tím dělat nedá. Museli jsme se s tím prostě srovnat,“ je smířená Plamínková.


Kvůli syndromu je vývoj Jessicy opožděný, rodiče jí s řadou běžných činností musí pomáhat. Sama by si třeba nevyčistila zuby anebo se neoblékla. Kvůli nemoci musí brát i řadu léků. "Sturge Weberův syndrom, který má na pravé straně mozku, tak funguje na levou stranu těla, vždycky bude pomalejší,“ doplnila paní Kateřina.

Související obsah


I přesto je Jessica po většinu času veselá dívenka, jejíž nejoblíbenější zábavou je tanec. "Jessica je kouzelná holčička, je to smíšek, úsměv od ucha k uchu čtyřiadvacet hodin,“ popisuje svou holčičku tatínek Jakub Varga.


S náročnou čtyřiadvacetihodinovou péčí dlouhodobě pomáhají dobří andělé. "Milí, dobří andělé, mnohokrát vám děkujeme za vaši přízeň, že nás podporujete, jak Jessicu, tak i ostatní rodiny,“ poděkoval Varga.


Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy. Staňte se dobrým andělem. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz. Nadace vámi věnovanou částku rodinám posílá do posledního haléře.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz